Kõrvemaa Matkakeskuse lõkkeplatsid

Kas teadsid, et Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses saab peale laialdaste sportimisvõimaluste ja seminar-saunatamiste ka sõpradega grillida?

Olin seal küll aastaid ringi kakerdanud ning tööasjus toimetanud, ent lõkkeplatsid leidsin alles aasta eest. Otsisin elmise aasta kevadel matkapliitide töötoa tarbeks mõnusat kohta, kuhu kõik hoolimata sõiduvahendi olemusest kohale saaks, ning seal nad olid – metsatukka peitunud püstkoda ja tuule ning külma eest kaitsev grillimaja.

Tegelikult leiab hea otsimise ja kokkuleppe korral mõne koha veel, sest potentsiaali on kõvasti.

Miks ma sellest kirjutan? Lihtne! Aegajalt võib tulla ette olukordi, kui tahate koos sõpradega grillima sõita. Grillima nii, et ka pered kaasas oleks ning see tähendab enamasti ka kõikvõimalikes vanustes lapsi, kes võivad vajada erinevat hoolt – mõnele piigale ei sobi välipeller, mõni ei kannata põdrakärbseid ning väiksemad vajavad mähkmevahetust jne. Teine teema on avar masinapark. Mõnel sõbral on ehk uhke sportauto või lowrider, millega metsasisesele laagriplatsile ei saagi, aga ilus suvepäev või uhkus ilma autota tulemist ei luba. Mõnel pole aga botaseid või kalosse, millega julgelt metsasahinasse astuda…

Seega on ju tegelikult hea, kui hästi ligipääsetavad ja kogu vajadus-taristuga grillimiskohad on käepärast võtta. Lisaks veel avar aktiviteedivalik. Vehite mõned tunnid näiteks discgolfi mängida ning koondute seejärel lõkkeplatsile piknikule. Mõnus, onju!

Püstkoja juurde mahub istuma meeletult rahvast ja püstkoda, kui selline, ei jäta külmaks ühtegi nooremat laagerdajat. Arvestada tuleb asjaoluga, et päike paistab sinna alla auku veidi vähem, kui mujale ning suure vihma või sula korral võib org veidi märg olla. Ühesõnaga, mõnus, huvitav ning suht privaatne koht.

Tuule, külma ja vihma eest kaitsvasse grillimajja mahub vabalt kümmekond inimest. Selle kõrval on lõkkeplats ja tore katusealune laud. Jälle hea ja mugav variant, kus pere ja sõpradega aega veeta. Pole vaja lõkkepuid kaasa vedada, ega midagi.

Lõkkeplatside kasutamine lepi Kõrvemaa Matkakeskusega ( korvemaa.ee ) kokku, sest mine tea, äkki keegi juba istub seal.

Ööbisin mõned nädalad tagasi selle ülemise grillimaja juures. Sussutasin lõkkel vorsti, rüüpasin vanaka kõrvale sooja piparmünditeed, lugesin raamatut ning nautisin mõnusat õhtut. Mulle meeldib nii, et tean ka öösel, et ma pole siin planeedil ainus. Aegajalt mööda sõitvad autod ning taamalt kostuvad harvad inimhääled teevad meele rahulikuks. Ma olen karudest kubisevates metsades ööbinud küll ja veel ning tsivilisatsiooniveerel veedetud ööd on neist kordi paremad. Ausalt!