Ood elukestvale tehnikale

Käesoleva aasta alguses käisime autodega Lähis-Idas ning jõudsime välja Saudi Araabiasse. Sealsetel hiiglaslikel liivadüünidel sõideti Dakari rallit, mille vaatamise ja kogemise plaan meid esmalt sellele reisile ajendaski. Loomulikult oli mul ka sellel korral kaamera kaasas, et reisi tähtsamad, kirkamad ja raskemad hetked filmilindile püüda. Ikka selleks, et sügisest ETV2-s taas ühte reisisarja vaadata saaks.
Nüüd on materjal arvutisse tõmmatud ning reisisarja montaaž käib suure hooga. Siikohal tuleb aga taas vastupidavale ja murevabale tehnikale kummardus teha. Oliver müüs mulle mõnede aastate eest ühe Panasonic ToughPad, mida sain ilma suuremat muret tundamata erinevatel reisidel kaasa vedada, selle abil filmitud materjali kopeerida/talletada ning arvutit nõudvaid toimetusi teha. Aga selleks, et vahel ka pikemat teksti kirjutada, oli vaja sama-kestvat klaviatuuri. Sellesse tähtsasse rolli sobitus Gamber-Johnson LLC klaviatuur.
Kõige olulisem ongi vast muretuse aspekt – vanasti sai hoolega vaadatud, et pagasiruumi pandud tehnikakott ka raskel maastikul sõites teiste asjade alla ei satuks. Nüüd tundub see kõik aga teisejärgulisena ning muretsemise asemel saab teistele asjadel pühenduda. Samuti on suureks plussiks ToughPadi autolaadija, mis võimaldab tahvliga tööd teha ka näiteks metsalaagrites, kõrbetes, polaaraladel ja põhimõtteliselt kõikjal, kus muu elektritaristu puudub.

#laisaarlane#4x4reisid#toughpad#supervivent#ruggedtablet#panasonic#traveldocumentary