Uudisvoog

2 days ago

Laisaarlane

Käisin reedel vaatamas, millised mõnusad ja (märja)liivased olud mind RMK Mustjõe maastikusõidualal ootavad. Olen seal korra varasemalt paar ringi teinud, kuid toona oli minu kasutuses kergem ja väiksema teljevahega sõiduk. X-klassiga polnud ma sealses pehmes liivas aga sõitnud ning ka rehvide suutlikus tahtis testimist. Ja kus sa hää inimene enda ja auto võimeid ikka rahulikult testida saad, kui mitte ametlikul maastikusõidualal. Varsti kirjutan pikemalt, aga avaliku, liivaküllase ja vaba kasutusega raja leiad siit: loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/aegviidu-korvemaa-puhkeala/1699
#laisaarlane
... Vaata lisaksVähenda vaadet

View on Facebook

2 weeks ago

Laisaarlane

Nõnna, Travemünde sadam. Siit saan pika loksumisega Liepajasse. Sealt jääb koju veel 530 km. Minu taga parkivad seenior-tsiklistid on oma 125-stel teel Riiasse ning seejärel vuravad maad mööda Saksamaale tagasi. Esimene mees on sakslane, tagumine aga tema hea sõber Ameerikast. Uue maailma mehe tarbeks sai Saksamaalt teine "sajakahekümneviiene" soetatud. Maru kaader 🙂
Ühesõnaga.... kirjutan praamisõidul sellest kogemusest, asjadest ja hindadest veidi pikemalt. Seniks aga mõnus levipaus.
... Vaata lisaksVähenda vaadet

View on Facebook

2 weeks ago

Laisaarlane

Küsimus Prantsusmaa kiirteede kohta. Kas A4 teemaks on soodsam kui A1 ja A2, või on nad kõik ühe hinnaga? ... Vaata lisaksVähenda vaadet

View on Facebook

2 weeks ago

Laisaarlane

Täna, täpselt aasta eest, startisin oma elu pikimale soolo-tripile. 48 päevaga (28 500km) Euroopale ringi peale teinud #travellerring oli põnev ja elumuutev kogemus, mis siiani eredalt meeles. Bussielu tõestas end üdini mugava matka-/turismivormina ning üllataval kombel sain ka endaga mõnusasti hakkama. Nõnna... nüüd on aeg ehk seal maal, et võiks vaikselt uue "ümber-tripi" mõtteid koondama hakata. Põhimõtteliselt oleks vaja ainult autopartnerit, ressursse ja aega. Ressurssidega, nagu arvata võib, on kõige keerulisem. Muuga saab lihtsamalt. Ja siis muidugi ka see väike teema, et ümber mille sõita 🙂 Austraalia, Põhja/lõuna-Ameerika, maakera... Kui ümber maakera (mis tuleks ühel hetkel nii või naa ära sõita), siis saaks startida 2022 aastal, mil Venemaa uksed taas avanevad. Teiste ringidega saaks varem... aga ümber ilma sõitmises on miskit erakordselt maagilist.
Ühesõnaga, igal juhul peaks saama mugavalt ja turvaliselt autos magada ning vajadusel ka süüa teha. Ökonoomsus on teine oluline teema. Vastupidavad pinnasest haaravad rehvid saab kõigile autodele külge keerata ning sellega ei tohiks probleeme olla. Kusjuures need GoodYear'i Wrangler DuraTracid, mis Rehvid.com X-ile alla keeras, on end igast asendist tõestanud ja nendega sööstaks ka järgmisele ringile. Novot, nüüd on vaja asjad välja ja läbi mõleda ning selle suunas tööd tegema hakata. Tõsi, enne on vaja siit Lissabonist koju tagasi sõita. Nääbs!
#laisaarlane
... Vaata lisaksVähenda vaadet

View on Facebook

2 weeks ago

Laisaarlane

Kui Portugalis Porto kanti satud, proovi kindlasti kohalikku suur-hõrgutist "Francesinha". See siin on nö. "normal", ehk tavaline. Saab ka massiivsemana. Ka vege-versioon on olemas. Põhimõtteliselt on tegemist röstsaia vahele pakitud korraliku steigiga ning kogu kooslus on maetud sulajuustu-koorikusse. Kooslusesse kuulub ka muna. Rets!
Tõsi, sama nimega versioone leiab kõikjalt Põhja-Portugalist, aga Porto oma on ainus, mida ümbritseb kergelt pikantne tomatimaitseline spetsiaalne kaste.
Perearstile ära sellest kogemusest räägi.
#laisaarlane #reisisöök
... Vaata lisaksVähenda vaadet

View on Facebook

3 weeks ago

Laisaarlane

Selle sutsaka viimane riik. Kolm päeva siin ja seejärel pikk tee koju. ... Vaata lisaksVähenda vaadet

View on Facebook

3 weeks ago

Laisaarlane

Tundub, et uus Defender on selline masin. Mõnedel andmetel on pilt tehtud 25. Bondi filmi võtteplatsil.
Mõtteid?
... Vaata lisaksVähenda vaadet

View on Facebook