Katusetelgi talvekate

Hääd sõbrad!

Olen viimase reisi külmadelt telgiöödelt tagasi ning nüüd saan kodumaa pinnal ära testida katusetelgi talvekatte. Eks näis. Hetkel tundub väga äge.

Järgmisel hommikul…

Tänaöise katusetelgi talvekatte testi võib õnnestunuks lugeda. Ärkasime sutsu enne kümmet elusa ja tervetena. Teadmata, palju väljas miinuskaarde ning sees plusskraade oli, võib vabalt väita, et magada oli soe ja mõnus. Tõsi, oma osa andsid kindlasti ka korralikud magamiskotid, aga nendeta ei kujuta ju talvist kütteta telgiööd ettegi. Lisakihist oli täpselt samapalju kasu, kui kihilisest riietusest. Kihtide vaheline õhk töötab isolatsioonina ning ei lase väljast külma sisse, ega seest sooja välja.

Tõsi, katusetelgi suutsime ööga seest veidi niiskeks hingata, aga see oli miinuskraadide juures ka igati ootuspärane. Katte paigalduseks kulus umbes 2-3 minutit ning suure plussina võiks välja tuua asjaolu, et lisakiht tegi telgi seest veidi pimedamaks.

Olgugi, et heade magamiskottidega elaks talvised ööd ka ilma lisakatteta üle, on sellest just külmade ja tuuliste ilmade korral palju kasu. Elu on näidanud, et käre tuul pressib end vahel üllatuslikest kohtadest sisse. Ühesõnaga… mässamist on küll veidi rohkem, aga saadud kogemus andis kindluse, et talvist katusetelkimist ei tasu peljata. #laisaarlane#autotelk