#100koduvälistööd

Hääd sõbrad! Plaane tehakse ikka selleks, et keegi pärast naerda saaks, onju. Sellest hoolimata teen ühe ning üritan sellest ka kinni pidada. Eesti on täis inspireerivaid inimesi –Tonu näiteks, kelle eeskujul olen ma hakanud rohkem metsas käima ning Kalli, kelle eelmise aasta saja looduses ööbimise projekt mulle hirmsat moodi meeldima hakkas. Seega – ma teen nüüd ka ning plaanin 2019 aastal sada koduvälist ööd veeta. Ei, ma ei ööbi naabrinaise juures ning ei vea seepeale ristikest kalendrisse… ja nii ma ka ei viitsi, et sada ööd telgiga kusagil käbide otsas vedelen ning siis end hommikul kõverikuna ja okkad juustes tööle vean… Ma ajan ikka oma rida – katusetelk, kämpad ja autod. Sekka mõned telgikad ja laavud. Mõnus, onju!
Ja kui juhtubki, et sadat kokku ei tule, pole ka hullu… ma olen sellel aastal juba 50 ööd autos maganud ning kolm nädalat Kuuba erinevates kodumajutustes. Seega, no worries!

 1. Kõrvemaa Matka ja Suusakeskuse väike palkmaja. Maru ja sulnis pesa. Sellest jäi hommikuse halva ilma tõttu videojupp tegemata, aga teen kindlasti. See on sedasorti tore majake, milles on hea oma kondamistele hoog sisse joosta. Kõik mugavused, aga voodite asemel on katusealuses ruumis madratsid maas. Pole päris metsas ja telgis, aga peaaegu. Väike ja mõnus.
  https://www.korvemaa.ee/pakume/majutus
 2. Oru lõkkekoht. Katusetelgikas. Kogu jutu leiad siit:
  https://laisaarlane.ee/oru-lokkekoht-ja-oo-nr-2/
 3. Paslepa mõis. Peale Jazz Symphony seminaril peetud toiduteemalist ülesastumist palus lahke pererahvas öömajale jääda. Ilus, rahulik ja kaunis koht. Kodulehte neil minuteada pole ja Booking.com’i linki ma siia ka ei pane, aga kontaktid küll: Paslepa küla, Noarootsi vald, Paslepa 91204. Telefon 5049162
 4. Paunküla lõkkekoht. Suurepärane ja looduskaunis pelgupaik. Lisa loe siit:
  https://laisaarlane.ee/paunkula-lokkekoht-ja-oo-nr4/
 5. Soolu küla kaunite niitude ja talude vahel. Sõbrad on siia ämmasid ja vanu talukohti soetanud. Katusetelgiöö kerges plussis.
 6. Venemäe telkimisala. Hea suure ja telgitava platsiga lõkkekoht, mille olengu “ruum” asub toredas puudega ümbritsetud augus. Kergete miinuskraadidega öö mini-caravanis.
  https://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/aegviidu-korvemaa-puhkeala/1553
 7. Kõrvemaa Matka ja Suusakeskuse väike palkmaja.
 8. -10 Turbas kämpaplats Lätis. Klubi Eesti Karavan hooaja avamise kokkutulek.

11. Kõrvemaa Matka ja Suusakeskuse väike palkmaja.

12. Voosemetsa kämping ja majutus. Tore ja vaikne peatuspaik Läänemaal. Sutsu enne Virtsut. Sobib suurepäraselt Matsalu avastamiseks. www.voosemetsa.ee

13-36. Euroopa erinevad hotellid – Leedu, Poola, Ungari, Rumeenia, Bulgaaria, Kreeka, Põhja-Makedoonia ja Slovakkia

37. AKI kämping Muhu saarel. Mõnusa mojoga omamoodi koht. Öö katusetelgis.

38. Kalmeoja lõkkepaik, Põhja-Kõrvemaal. Öö katusetelgis.

39. Karujärve kämping. Chill ja avar koht. www.karujarve.ee

40. Voosemetsa kämping ja majutus. Öö katusetelgis. Tore ja vaikne peatuspaik Läänemaal. Sutsu enne Virtsut. Sobib suurepäraselt Matsalu avastamiseks. www.voosemetsa.ee

41. RMK Kauksi telkimisala. Legendaarne laagripaik Peipsi järve põhjarannikul. Hulk varjualustega istumiskohti ja grillikohad. Meeletus koguses puhkajaid. Telgiöö lastega.

42. Paganamaa puhkemaja hoovis üks kenakesti palav katusetelgikas. Liguri külas, Varstu vallas, Võrumaal Paganamaa maastiku- kaitseala piiril asuv Paganamaa puhkemaja on mõnus kauge koht, kus aeg maha võtta. Kena maja, tünnisaun koos väikese rabajärvega ning grillikoda. Sulnis.
http://www.paganamaapuhkemaja.eu/

43. Imetabane katusetelgikas Ihasalu rannal. Suurepärane ilm ja kõikehõlmav rahu ja vaikus.

44. Voosemetsa kämping ja majutus. Tore ja vaikne peatuspaik Läänemaal. Sutsu enne Virtsut. Sobib suurepäraselt Matsalu avastamiseks. www.voosemetsa.ee

45. Sulnis katusetelgikas Ahja jõe kaldal. Otteni matkamaja/lõkkekoha vastas. Teisel pool jõge on kena ja avar taristuga prii lõkkeplats ka, aga see jäi järgmiseks korraks.

46. Vihmavarje-öö Võhandu puhkekeskuse kämpas.
https://vohandukamping.ee

47-72. Hotelliööd Poola, Saksamaa, Austria, Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania ja Portugali erinevates hotellides. Lisaks 1,5 ööd Travemünde-Liepaja praamil.

73. Bussiöö V-klassis Venevere puhkekeskuse hoovis. www.venevere.ee

74-88. Erinevad Kuuba kodumajutused.

89-103. Erinevad USA (Kalifornia, Arizona, New Mexico, Texas) ja Mehhiko ööbimiskohad.

104. Mõnus öö küttega mini-karavanis Poka külas Saaremaa põhjarannikul.

105. Kõrvemaa Matka ja Suusakeskuse väike palkmaja.

106. Venemäe telkimisala. Hea suure ja telgitava platsiga lõkkekoht, mille olengu “ruum” asub toredas puudega ümbritsetud augus. Kergete plusskraadidega öö mini-karavanis.
https://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/aegviidu-korvemaa-puhkeala/1553

107-108. Kaks imetabast “minika”-ööd Kohtla-Nõmme Kaevanduspargi territooriumil.

109. Öö mini-karavanis Kõrvemaa Matkakeskuse territooriumil.

110. Esialgne kaval plaan Tsitre telkimisalal ööbida, muutus erikoleda ilma tõttu taas sulniks karavani-ööks Kõrvemaa Matkakeskuse territooriumil.

111. Kõrvemaa Matka ja Suusakeskuse väike palkmaja. (Minu üks lemmikkohti siin maamunal)

112. Kõrvemaa Matka ja Suusakeskuse väike palkmaja.

113. Sagadi mõisa hotell. Imetabane rahvusromantiline ja rahulik koht igasuguseks ööbimiseks.
https://sagadi.ee/majutus

114. Saka mõis. Üks minu lemmikpaiku siin maamunal. Väga hea restoran ning mõnus mõisa-miljöö.
https://www.saka.ee/

115. Kõrvemaa Matkakeskuse mingi koht. Hetkel veel ei tea. Aastavahetuspidu.